Lesom

Lesom

divadelné predstavenie

LESOM
Autorská bábková imerzná inscenácia s prvkami hororu.
 
Inscenácia lesom vychádza z osobných skúseností prežíva¬nia strachu jej tvorcov a tvorkýň. Je sondou do súkrom-ného (temného) lesa, v ktorom sa každý aspoň raz stretol s Fobom. Fobos (z gréckej mytológie) nevyzeral vždy rovnako, ale podľa legiend sa zvykol nečakane objaviť v takej podobe, ktorá naháňala strach. (Temný) les ako ústredné prostredie zo známych tradičných príbehov je domovom Foba v každej možnej forme. Inscenácia skúma najmä podoby, ktoré sú nám známe už od mala. S odstupom času tieto (neškodné) záporné postavy nazbierali nánosy prežitého a derú sa na povrch. Otázkou ostáva, čo treba robiť. Utiecť, bojovať alebo vkročiť do lesa a nájsť skutočnú podobu strachu.
Námet a texty: kolektív
Scéna, bábky a kostýmy: Michaela Zajačková, Michaela Urbanová
Hudba: Júlia Šimková
Grafika: Michaela Zajačková
Produkcia: Andrea Puchalíková
Réžia a dramaturgia: Veronika Trokšiarová
Účinkujú: Michaela Dzamková, Ľuboš Janák, René Sorád
Premiéra: 7. septembra 2021
Cena vstupenky:
- 8€
- 5€ (študent/senior)
Rezervácia: divadlosem@gmail.com
Vhodné od 15 rokov.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Projekt vznikol v spolupráci s Kultúrnym domom Dúbravka
Divadlo Š.E.M. je divadelné zoskupenie, pozostávajúce z absolventov katedry bábkarskej tvorby a divadelného manažmentu Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Našim cieľom je približovať súčasné formy bábkového, fyzického, výtvarného a imerzného divadla detskému aj dospelému divákovi.
Divadlo Š.E.M. funguje na troch platformách. Prvou platformou je pouličná bábková estráda. Jedným z projektov tejto platformy je La Família. V druhej platforme sa Š.E.M. venuje divadelným projektom a javiskovým formám určeným detskému aj dospelému divákovi. Tretia platforma je zameraná na audiovizuálnu tvorbu v podobe krátkometrážnych animovaných filmov.
Kontakt:
FB/IG: @divadlosem
e-mail: divadlosem@gmail.com

Umelci

Pokladňa DK

0917 482 595


Otváracie hodiny / predaj vstupeniek:

Ut, Št, Pi
16:00 - 19:00
a 1 hodina pred podujatím