Nechcete utrpieť zlomeninu? Poradíme, ako na to

Ako sa vyhnúť zlomeninám, ako znížiť riziko pádov a v čom vlastne riziko spočíva? Mestská časť Bratislava-Dúbravka pokračuje aj tento rok v sérií prednášok so zdravotnou tematikou, ktoré organizuje v spolupráci s Komisiou sociálnou-zdravotnou a bytovou a Občianskym združením ANTIAGE & Jesenium. 
Po rozprávaní s oftalmológom, reumatológom či prednáške na tému rakoviny prostaty budú Dúbravčania debatovať s osteológom, čiže špecialistom pre metabolizmus a denzitu kostí. 

Prednáška s doktorom Jurajom Wendlom prebehne 21. mája o 14tej v oranžovej sále Domu kultúry Dúbravka v rámci edukačného programu „Nedajte zlomenine šancu“.

Určená je najmä pre mužov a ženy nad 60 rokov, ľudí s poruchou rovnováhy, zhoršenou pohyblivosťou, s výraznejšou poruchou zraku, s ľahkým preriednutím kostí (osteopénia) a aj pre pacientov závažným preriednutím kostí (osteoporóza).

Osteológ vysvetlí význam zlomenín a aj oslabenie odolností kostí voči zlomeninám. Špecialista bude hovoriť aj o riziku pádov. V rámci prednášky nebudú chýbať ani praktické rady, ako možno riziko zlomenín znížiť vlastným úsilím, napríklad pohybom, životosprávou aj špeciálnym cvičením.

Vstup je voľný.

Pokladňa DK

02/69 20 30 31


Otváracie hodiny / predaj vstupeniek:

Ut, Št, Pi
16:00 - 19:00
a 1 hodina pred podujatím