Mama umrela dvakrát

Divadlo 13. opona

Rodinu si človek nevyberá, tú sa musí naučiť pretrpieť! 

Hlava bohatej rodiny, starnúca egocentrická narcistka Amália,sa nečakane poberie na druhý svet. Koľká to tragédia. Na jej pohreb sa začínajú schádzať príbuzní zo všetkých kútov Slovenska, len aby ukázali ako veľmi trúchlia za „milovanou“ osobou.

Telo ešte ani poriadne nestihne vychladnúť, no už prilákalo kŕdeľ supov, ktorí si hovoria „Rodina“. Každý si chce uchmatnúť svoj malý kúsok z koláča rozprávkového dedičstva. A kedy inokedy sa má rodina rozhádať, ak nie pri takejto vrúcnej príležitosti!

Vyťahujú sa staré traumy a ujmy, a postupne zisťujeme, aký dopad mala toxická Amália na osobnosti a povahy svojich detí. Čo všetko sú ochotní urobiť, len aby sa dostali k dedičstvu? Každý kope sám za seba, pretože egoizmus a chamtivosť sú ich základnými charakteristikami.

Boli by sme my na ich mieste iní? Každý z nás pozná chamtivosť a závisť, ktoré „spríjemňujú“ rodinné vzťahy. Aké sú vaše vzťahy s mamou, svokrou alebo sestrou? Nemáte chuť občas týchto toxických príbuzných zaškrtiť či utopiť v lyžičke vody? A čo sa stane, keď nakoniec zistíme, že nič nie je také, ako sa zdá?

Skúška pováh sa postupne mení na nezabudnuteľný kolotoč komických situácií a čierneho humoru. Potvrdzujú sa mnohé naše stereotypy a komplexy, ktoré si nesieme zo sebou ako naše kultúrne dedičstvo. To všetko podáva uznávaný slovinský dramatik s ľahkosťou irónie, karikatúry a satiry.

 

Vstupenky zakúpite tu dole online, v pokladni DKD a v sieti Ticketportal.

Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/NEvent/Divadlo-13opona?idp=200394

VSTUPNÉ: 

rady I. - VI.: 22,- €

rady VII. - XV.: 20,- €

 

 

Čas a miesto konania

18.11.2024
19:00
Veľká sála (červená)
80 min.